Austria

  • 1Podróżujesz samochodem do Austrii?
  • 2Drogi płatne i winiety
  • 3Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie
  • 4Tankowanie w Austrii
  • 5Austriackie zasady ruchu drogowego
  • 6Grzywny w Austrii
1

Podróżujesz samochodem do Austrii?

Austria to popularny cel urlopowy dla miłośników letnich i zimowych aktywności, a zwykle podróż w tym kierunku odbywa się samochodem. Czy Ty również zamierzasz wybrać się samochodem do Austrii?

nach österreich fahren
Wobec tego będziesz miał do czynienia z tamtejszymi przepisami ruchu drogowego, tankowaniem w Austrii oraz płatnymi drogami.Zebraliśmy wszystkie praktyczne informacje, których potrzebujesz przygotowując się do swojej podróży do Austrii.

Zamów winietę bezpośrednio

Winieta 10-dniowa
€15,95
Winieta 2-miesięczna
€35,95
2

Drogi płatne i winiety

W Austrii znajduje się wiele dróg, na których obowiązuje opłata. Kierowcy samochodów są zobowiązani do tego, aby dokonywać zakupu winiety na wszystkie autostrady w tym kraju. W Austrii istnieją różne rodzaje winiet drogowych, przy czym winieta cyfrowa jest najwygodniejsza. Możesz bardzo prosto zamówić swoją winietę do Austrii tutaj.
vignette österreich kaufen

Winieta jest wymagana na wszystkich austriackich autostradach.

ZAMÓW WINIETĘ
3

Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie

Jeśli poruszasz się po Austrii samochodem lub innym pojazdem, musisz mieć ze sobą szereg obowiązkowych przedmiotów. Mają one związek z bezpieczeństwem w samochodzie i obejmują apteczkę, kamizelkę bezpieczeństwa oraz trójkąt ostrzegawczy. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj.
Vermeiden Sie Bußgelder und erfahren Sie, was Sie mit sich führen müssen

Uniknij grzywny i dowiedz się, co musisz mieć przy sobie

Na Onlinewinieta.pl możesz zamówić wszystkie niezbędne artykuły, które pozwolą ci beztrosko podróżować w Austrii.

4

Tankowanie w Austrii

Z jazdą samochodem (lub każdym innym pojazdem silnikowym) związane jest też tankowanie, czy to benzyny, Diesla, gazu czy prądu. Jak działa tankowanie w Austrii? Jak nazywają się poszczególne rodzaje paliw i w jaki sposób można za nie zapłacić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz tutaj.
Haben Sie Fragen zur österreichischen Vignette?

Masz pytania dotyczące austriackiej winiety?

Chętnie Ci pomożemy.

5

Austriackie zasady ruchu drogowego

Prowadzenie samochodu oznacza też stosowanie się do lokalnych zasad ruchu drogowego. Te zasady mogą nieco różnić się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Dlatego to ważne, aby je dobrze znać. Sprawdziliśmy różne austriackie zasady ruchu drogowego i zestawiliśmy tutaj różnice oraz podobieństwa z polskimi zasadami.
6

Grzywny w Austrii

Jeśli nie zastosujesz się do zasad ruchu drogowego w Austrii, możesz zostać skontrolowany przez tamtejszą policję. Polityka sankcji w Austrii jest zupełnie inna, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni w Polsce. Również w tym temacie mamy dla ciebie wszelkie informacje. Tutaj przeczytasz o faktach dotyczących grzywien w ruchu drogowym w Austrii.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy