• 1Podróż samochodem do Niemiec
  • 2Plakietka ekologiczna Niemcy
  • 3Winieta drogowa do Niemiec
  • 4Obowiązkowe przedmioty w twoim samochodzie
  • 5Tankowanie i ceny paliw
  • 6Niemieckie zasady ruchu drogowego
  • 7Grzywny
1

Podróż samochodem do Niemiec

Wielu Polaków podróżuje do Niemiec, zarówno do większych, jak i mniejszych miast, albo przejeżdża przez Niemcy w drodze do Danii, Francji lub innych krajów zachodniej Europy. A może planujesz urlop wypoczynkowy na terenie Niemiec. W każdym z tych wypadków potrzebujesz plakietki ekologicznej.

durch deutschland fahren mit auto
Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące podróży samochodem, kamperem lub transporterem do Niemiec. Ponadto, piszemy o opłacie drogowej w Niemczech, niemieckich zasadach ruchu drogowego, tankowaniu oraz niemieckiej plakietce ekologicznej, którą możesz również zakupić na tej stronie.

Zamów teraz

Winieta ekologiczna do Niemiec
€ 12,95
2

Plakietka ekologiczna Niemcy

Zacznijmy od niemieckiej winiety. Strefy ekologiczne w Niemczech to znane i rosnące zjawisko. Coraz więcej niemieckich miast przemienia swoje centra lub określone dzielnice w strefy ekologiczne. Jako kierowca pojazdu możesz wjechać do tych stref tylko wtedy, kiedy posiadasz (zieloną) plakietkę ekologiczną. Jeśli wjedziesz do strefy ekologicznej, pomimo tego, że nie masz na przedniej szybie zielonej plakietki, musisz liczyć się z wysoką grzywną. Grzywna ta wynosi około € 80. Biorąc pod uwagę, że na tej stronie możesz zakupić plakietkę ekologiczną za jednorazową opłatę wynoszącą 90 PLN, nie warto podejmować takiego ryzyka. Zamów zieloną niemiecką plakietkę ekologiczną tutaj i zapłać np. z P24.
Umweltplakette Deutschland Kaufen

We wszystkich większych niemieckich miastach plakietka ekologiczna jest wymagana przepisami.

Zamów teraz
3

Winieta drogowa do Niemiec

W wielu krajach winieta należy do obowiązkowych rzeczy, które należy mieć ze sobą podczas jazdy. W Niemczech jeszcze tak nie jest, nawet jeśli od dawna mówi się o wprowadzeniu systemu opłat dla samochodów osobowych, motocykli i busów, gdyż dotychczas jedynie transport towarowy podlega obowiązkowi opłat. Wprowadzenie powyższych zmian nie jest pewne.
umweltplakette pflicht

Więcej o planach dotyczących wprowadzenia niemieckiej winiety drogowej przeczytasz tutaj.

4

Obowiązkowe przedmioty w twoim samochodzie

Jeżdżąc samochodem w Niemczech masz obowiązek posiadania ze sobą określonych przedmiotów. Wymieniamy po kolei te obowiązkowe przedmioty i opisujemy je szerzej. Jeśli podróżujesz do lub przez Niemcy, powinieneś zawsze mieć ze sobą trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę bezpieczeństwa oraz apteczkę pierwszej pomocy. Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Tutaj przeczytasz wszystko na ten temat.
Masz pytania dotyczące niemieckiej eko winiety?

Masz pytania dotyczące niemieckiej eko winiety?

Chętnie ci pomożemy.

5

Tankowanie i ceny paliw

Tankowanie w Niemczech jest bardzo wygodne, przy czym ceny paliw są nieco wyższe niż w Polsce. Benzyna jest dostępna wszędzie. Natomiast oznaczenia rodzajów paliw czasami się różnią. Chętnie ci pomożemy, przedstawiając pełen przegląd oraz dalsze informacje na temat tankowania w Niemczech.
6

Niemieckie zasady ruchu drogowego

Stworzyliśmy dla ciebie kompleksowy przegląd, obejmujący szczegóły zasad ruchu drogowego, spożycia alkoholu, wyprzedzania oraz ograniczeń prędkości. Przeczytasz o tych szczegółach tutaj.
7

Grzywny

Grzywny w ruchu drogowym mogą być w Niemczech bardzo wysokie. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości, przejechania na czerwonym świetle lub zignorowaniu zakazu wyprzedzania, kwoty do zapłacenia mogą sięgać od kilkudziesięciu aż do kilkuset euro. Poza tym niemiecka policja ma prawo (tymczasowo) zatrzymać twoje prawo jazdy. Również w przypadku innych wykroczeń (parkowanie w niedozwolonym miejscu, jazda bez zapiętego pasa bezpieczeństwa, używanie telefonu w czasie jazdy) często nakładane są wysokie grzywny. Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Tutaj przeczytasz wszystko na ten temat.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy