Szwajcaria

  • 1Podróż samochodem do Szwajcarii
  • 2Opłaty drogowe w Szwajcarii
  • 3Obowiązkowe przedmioty w samochodzie
  • 4Tankowanie i ceny paliw
  • 5Szwajcarskie zasady ruchu drogowego
  • 6Grzywny w Szwajcarii
1

Podróż samochodem do Szwajcarii

Dla wielu Polaków Szwajcaria jest bardzo lubianym celem, jeśli chodzi o uprawianie zimowych sportów czy letnie wakacje. Ponieważ kraj ten leży stosunkowo niedaleko od Polski, wiele osób wybiera się tam samochodem.

mit dem auto in die schweiz fahren
Ty również planujesz podróż samochodem do Szwajcarii? A zatem na pewno chcesz uniknąć niespodzianek, po przekroczeniu szwajcarskiej granicy. Dlatego powinieneś być dobrze przygotowany. W dalszych opisach znajdziesz informacje na temat zasad ruchu drogowego, tankowania oraz (obowiązkowej) winiety drogowej, którą możesz tutaj zamówić.

Ceny

Roczna winieta do Szwajcarii €44,95
€52.95
2

Opłaty drogowe w Szwajcarii

Każdy, kto w Szwajcarii porusza się po autostradach, ma obowiązek posiadania winiety. Również w przypadku tuneli (tunelu Munt la Schera oraz tunelu Świętego Bernarda) należy uiścić opłatę. Wszystko o opłatach drogowych w Szwajcarii przeczytasz dokładniej tutaj. Jeśli chcesz zakupić Winietę Szwajcaria, to dobrze trafiłeś.
Nowa e-winieta na rok 2024 jest już dostępna

Zamów obowiązkową szwajcarską winietę z wyprzedzeniem.

ZAMÓW TERAZ
3

Obowiązkowe przedmioty w samochodzie

Kiedy wybierasz się do Szwajcarii samochodem, na przykład na urlop, powinieneś zadbać o to, aby mieć ze sobą trójkąt ostrzegawczy. Posiadanie trójkąta ostrzegawczego jest nawet ujęte w przepisach. Poza tym zawsze powinieneś mieć go w zasięgu ręki!en eines Warndreiecks ist sogar vorgeschrieben. Außerdem sollten Sie es immer in Reichweite haben!
Ein Kleber fur Schweiz

Przeczytaj tutaj o dalszych przedmiotach, które powinieneś zabrać ze sobą w podróż samochodem do Szwajcarii.

4

Tankowanie i ceny paliw

Nieważne, czy podróżujesz do Szwajcarii samochodem napędzanym benzyną, Dieslem, czy samochodem elektrycznym, od czasu do czasu będziesz musiał zatrzymać się, żeby zatankować. Jak to działa w tym pięknym górzystym kraju zostało opisane dla każdego rodzaju paliwa. Przeczytasz między innymi, jakie gatunki paliw sprzedawane są w Szwajcarii, i w jaki sposób za nie zapłacisz.
Masz pytania dotyczące szwajcarskiej winiety?

Masz pytania dotyczące szwajcarskiej winiety?

Chętnie ci pomożemy.

5

Szwajcarskie zasady ruchu drogowego

Poruszając się po Szwajcarii samochodem, musisz przestrzegać szwajcarskich zasad ruchu drogowego. W dużej mierze odpowiadają one tym obowiązującym w Polsce, ale zdarzają się różnice. Pomyśl chociażby o tym, że Szwajcaria jest krajem górskim. Wszystkie informacje na temat szwajcarskich zasad ruchu drogowego, które powinieneś znać, zebraliśmy na tej stronie.
6

Grzywny w Szwajcarii

Kiedy będziesz przejeżdżał samochodem przez Szwajcarię, może się zdarzyć, że popełnisz wykroczenie drogowe. Możesz też zaparkować w niewłaściwym miejscu. Jeśli popełnisz wykroczenie, istnieje możliwość, że zostaniesz skonfrontowany z policją i/lub groźbą grzywny. Należy wówczas wiedzieć co robić, a czego nie, jak funkcjonuje zapłata oraz jak wysokie są grzywny. Wszystkie te informacje zebraliśmy dla ciebie na tej stronie.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy