Rumunia

  • 1Co musisz wiedzieć, podróżując samochodem do Rumunii
  • 2Winiety i opłaty w Rumunii
  • 3Obowiązkowe przedmioty, które w Rumunii musisz mieć ze sobą w samochodzie
  • 4Na co musisz zwrócić uwagę przy tankowaniu w Rumunii?
  • 5Zasady ruchu drogowego w Rumunii
  • 6Grzywny w Rumunii
1

Co musisz wiedzieć, podróżując samochodem do Rumunii

Planujesz podróż samochodem do Rumunii? Wobec tego dobrze trafiłeś. Zebraliśmy dla ciebie wszystkie informacje, których potrzebujesz na podróż samochodem do tego wschodnioeuropejskiego kraju. Podróż samochodem do Rumunii.


nach rumänien fahren
Zwracamy twoją uwagę na rzeczy, które jej wymagają. Należą do nich różnice w zasadach ruchu drogowego, w porównaniu z polskimi zasadami, informacje na temat tankowania, oraz oczywiście wymagana winieta drogowa.

Ceny

10-dniowa winieta do Rumunii
€6.95
Miesięczna winieta do Rumunii
€12.95
Roczna winieta do Rumunii
€39.95
2

Winiety i opłaty w Rumunii

Zacznijmy od tego, że winietę do Rumunii możesz w prosty sposób zamówić na naszej stronie. W Rumunii winieta wymagana jest dla wszystkich pojazdów silnikowych, poza motocyklami. Obowiązek posiadania winiety jest ściśle kontrolowany przez kamery uliczne oraz policję. Ryzykujesz grzywną do € 1.000, jeśli zostaniesz w Rumunii złapany bez winiety. A zatem kup tutaj niezwłocznie swoją winietę drogową do Rumunii, aby nie ryzykować.
vignette rumänien online kaufen.

Zamów rumuńską winietę drogową tutaj

ZAMÓW TERAZ
3

Obowiązkowe przedmioty, które w Rumunii musisz mieć ze sobą w samochodzie

Pomyśl o tym, że jesteś zobowiązany do posiadania ze sobą określonych przedmiotów, kiedy podróżujesz samochodem po Rumunii. W przeciwieństwie do wielu innych krajów, w których musisz mieć ze sobą jeden trójkąt ostrzegawczy, w Rumunii potrzebujesz dwóch!
strassen vignette rumanien

O obowiązkowych przedmiotach, które musisz mieć ze sobą, dowiesz się więcej w naszym przeglądzie

4

Na co musisz zwrócić uwagę przy tankowaniu w Rumunii?

Jak to wygląda z tankowaniem w Rumunii? Które rodzaje paliw łatwo znaleźć, a które są trudno dostępne? Znajdziesz wszystkie ważne informacje na temat tankowania w Rumunii w naszym podsumowaniu.
Masz pytania dotyczące rumuńskiej winiety?

Masz pytania dotyczące rumuńskiej winiety?

Chętnie ci pomożemy.

5

Zasady ruchu drogowego w Rumunii

Podobnie jak wszystkie inne kraje, Rumunia ma własne zasady ruchu drogowego. Przykładowo, absolutnie zabroniona jest jazda z telefonem przy uchu lub pod wpływem alkoholu. Stworzyliśmy dla ciebie wyczerpującą i pełną informacji stronę na temat wszystkich obowiązujących rumuńskich zasad ruchu drogowego. Doinformuj się przed wyjazdem!
6

Grzywny w Rumunii

Co się stanie, jeśli będziesz podróżował samochodem po Rumunii i z powodu wykroczenia drogowego zostaniesz zatrzymany przez policję? Jak Rumuni podchodzą do grzywien, i jak wysokie mogą one być? I w jaki sposób możesz się od nich odwoływać? Przeczytaj wszystko na ten temat na tej specjalnej stronie.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy