Winiety Słowenia

Winiety Słowenia

Winiety Słowenia

Zamów poniżej winietę do Słowenii.
Podaj poniżej od kiedy winieta ma obowiązywać.
Proszę wybierz produkt
WinietaCenaSuma
Winieta Słowenia – Samochód lub kamper < 3500kg (7 dni)25.95 X
Winieta Słowenia – Samochód lub kamper <3500kg (1 miesiąc)38.95 X
Winieta Słowenia – Samochód lub kamper <3500kg (1 rok)125.95 X
Winieta Słowenia – Motocykl (7 dni)19.95 X
Winieta Słowenia – Motocykl (6 miesięcy)39.99 X
Winieta Słowenia – Motocykl (1 rok)69.99 X
Winieta Słowenia – Wysoki pojazd -> oś przednia 1,3m (7 dni)49.95 X
Winieta Słowenia – Wysoki pojazd -> oś przednia 1, 3m (1 miesiąc)68.93 X
Winieta Słowenia – Wysoki pojazd -> oś przednia 1,3 m (1 rok)235.95 X
* Natychmiast dostępne

Zamówienia, które zostaną złożone przed godziną 22:00, zostaną wysłane jeszcze tego samego dnia

Winieta Słowenia - Elektroniczna winieta do Słowenii do zapłacenia online

W całym kraju korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu podlega opłacie. Uiszczenie tej opłaty na miejsce przez zakup Winiety Słowenia, nazywanej też E-Vinjeta  – wcześniej mocowanej w widocznym miejscu na przedniej szybie twojego samochodu, a dziś w praktyczny sposób połączonej online z twoją tablicą rejestracyjną.

Jeśli chcesz ją zamówić i aktywować, to dobrze trafiłeś. Jako niezawodny pośrednik, przeprowadzimy cię w kilku krokach przez proces składania zamówienia, tak aby twoja podróż mogła się rozpocząć nawet jeszcze dziś.

Potrzebujemy do tego zaledwie kilku twoich danych. Aby móc dokonać zakupu winiety Słowenia, miej więc pod ręką następujące informacje:

Nie martw się, jeśli nie masz pewności co do okresu ważności lub przyporządkowania do odpowiedniej kategorii. Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Dla poglądu: Zarząd Obsługi Autostrad DARS d.d. udostępnia podróżnym stale aktualizowaną mapę, na której trasy objęte obowiązkiem posiadania winiety oznaczone są ciemnoniebieskim kolorem.

 

Mapa autostrad w Słowenii Jazda autostradą

Źródło: Wikipedia

Przedstawiamy: E-winieta Słowenia – w 2022 staje się cyfrowa!

Już pod koniec roku 2021  Republika Słowenii zamieniła wszystkie bez wyjątku winiety wielomiesięczne oraz roczne na winiety elektroniczne E-Vinjeta. Od 1 lutego 2022 ta zmiana dotyczy również każdej winiety 1-miesięcznej oraz wszystkich winiet tygodniowych. Tym samym minęły już ostatecznie czasy uciążliwego naklejania i odklejania. Urzędy stawiają na przyszłość na wiele korzyści, które posiada e winieta Słowenia 2022.

We współpracy z DARS, przedsiębiorstwem będącym zarządcą autostrad i dróg objętych obowiązkiem opłaty, państwo sprawdza teraz automatycznie tablice rejestracyjne przejeżdżających samochodów, za pomocą specjalnych kamer. Ponadto urząd celny czeka od razu po przekroczeniu granicy. W przypadku wykroczeń, osobom je popełniającym grożą grzywny w średnim przedziale trzycyfrowym. Kary wynoszące nawet do 800 Euro nie stanowią tu rzadkości.

Winieta Słowenia pozostaje więc również jak e-winieta Słowenia pozbawiona alteratywy. Objazd autostrady w Słowenii to coś, od czego możemy jedynie stanowczo odradzać. Przejazd przez wiejskie tereny może szybko zamienić się w odyseję, z uwagi na zły stan dróg i niewystarczające oznaczenia. Na domiar wszystkiego, funkcjonariusze policji znają ulubione trasy objazdowe, i regularnie kontrolują odcinki znajdujące się w pobliżu autostrad.

Źródło: Wikipedia

Niewiedza nie chroni przed karą. Wolałbyś od razu kupić winietę do Słowenii? A zatem zrób wszystko jak należy.

Przechowuj stale potwierdzenie zakupu. Idealnie byłoby mieć rachunek pod ręką w samochodzie. Taki środek ostrożności w przypadku kontroli może oszczędzić ci dużo nieprzyjemności. W przeciwnym razie słoweńscy policjanci chętnie zatrzymują jako zastaw ważne dokumenty, takie jak prawo jazdy lub paszport, jeśli nie możesz natychmiast pokryć żądanej sumy. W niesprzyjających okolicznościach może się to okazać katastrofą dla dalszego urlopu.

Słowenia winiety online - to musisz wiedzieć przed zakupem!

Jeśli kupiłeś cyfrową winietę do Słowenii online, ale wybrałeś przy tym błędną kategorię, traktowane jest to jako takie samo wykroczenia, jak nie uiszczenie opłaty w ogóle. Powinieneś zatem wiedzieć z wyprzedzeniem, do jakiej kategorii słoweńskie państwo kwalifikuje twój samochód, i na jak długo potrzebujesz ważnej e-winiety. Winieta Słowenia dla kampera na całe wakacje będzie kosztowała więcej niż dla motocyklu na weekend. Nasz przegląd objaśnia szczegóły tych regulacji:

Słowenia winiety - do jakiej kategorii opłat zalicza się twój pojazd?

Kategoria 1: Motocykle

Do pierwszej kategorii opłat należą wszystkie motocykle oraz dopuszczone na trasach skutery. Wyznacznikiem jest zdefiniowanie pojazdu jako „jednośladowego“.
Wyjątek: Motocykle trzykołowe, u których szerokość śladu wynosi łącznie ponad 50 cm, przynależą do następnej kategorii.
 

Kategoria 2A: Samochody osobowe i lekkie kampery

Jeżeli podróżujesz zwyczajnym samochodem osobowym, najprawdopodobniej znajdziesz się w tej kategorii. Uwzględnionych jest w niej też większość samochodów terenowych, minivanów oraz SUV-ów. Dwa kryteria stanowią czynniki decydujące. Po pierwsze, waga całkowita pojazdu nie może przekroczyć granicy 3,5 tony. Jednocześnie, dozwolone w tej kategorii są wyłącznie samochody ze stałą wysokością wynoszącą mniej niż 1,3 metra.

Wskazówki: Wysokość określoną dla winiety słoweńskiej obliczasz wzdłuż przedniej osi, począwszy od ziemi. W tym celu umieszczasz miarkę przy zewnętrznym brzegu i sprawdzasz odległość do górnego końca przedniej szyby. W celach orientacyjnych, DARS co roku publikuje listę modeli pojazdów, które niedawno zostały skategoryzowane.

Wyjątek: Kampery mogą być wyższe niż wspomniane 1,3 metra i mimo tego zaliczać się do kategorii 2A, o ile waga całkowita w dalszym ciągu wynosi maksymalnie 3,5 tony. Decydującym dla klasyfikacji jako kamper jest zintegrowane wyposażenie jego wnętrza. Mieszkanie lub przebywanie w nim w ramach kempingu przez dłuższy czas musi być możliwe dzięki wyraźnie rozpoznawalnym miejscom do gotowania, mycia lub spania.
 

Kategoria 2B: Większe pojazdy

W nawiązaniu do poprzedniej kategorii, ta kategoria została wprowadzona dla wszystkich pojazdów silnikowych, które przy dopuszczalnej wadze całkowitej wynoszącej najwyżej 3,5 tony, wykraczają poza wysokość 1,3 metra. Powszechne przykłady stanowią transportery, samochody dostawcze oraz różnego rodzaju vany– jak zwykle wraz z przyczepami.

 

Poza wszelką kategorią: Ciężkie pojazdy

Celem uzupełnienia należy wspomnieć o samochodach ciężarowych lub olbrzymich kamperach, które już fabrycznie przekraczają wyżej wspomnianą wagę całkowitą. Zamiast dokonywania przez kierowcę jednorazowej opłaty poprzez zakup winiety Słowenia, w trakcie korzystania z autostrad i dróg szybkiego ruchu powstają narastające koszty, uzależnione od poziomu emisji spalin, ilości przejechanych kilometrów oraz liczby osi. Zamocowany w tym celu przekaźnik DarsGO przesyła te dane w czasie rzeczywistym.

Ile kosztuje Winieta Słowenia w 2022?

 

Marka pojazdu Winieta Cena winiety Koszty agencji Całkowity
Winieta Słowenia – Samochód lub kamper < 3500kg 7 dzień € 15 € 8.95 € 23.95
1 miesiąc € 30 € 8.95  € 38.95
1 rok € 110 € 15.95 € 125.95
Winieta Słowenia – Motocykl 7 dzień € 7.50 € 5.49 € 12.99
6 miesiąc € 30 € 9.99 € 39.99
1 rok € 55 € 14.99 € 69.99
Winieta Słowenia – Wysoki pojazd -> oś przednia 1,3m 7 dzień € 30 € 8.95 € 38.95
1 miesiąc € 60 € 8.95 € 68.95
1 rok € 220 € 15.95 € 235.95

 

W zależności od przeznaczenia, ceny winiet wahają się więc od 7,50 Euro za niektóre winiety 7-dniowe do 220 Euro za najdroższe winiety roczne. Winiety miesięcznej brakuje natomiast wśród tych najtańszych. Mamy za to w ofercie specjalne winiety 6-miesięczne, z których elastyczności skorzystasz jako kierowca motocyklu.

Dla przypomnienia: Jeśli poruszasz się jednośladowym motocyklem, możesz kupić winietę do Słowenii online dla kategorii 1. W przypadku samochodu miarodajna jest dopuszczalna waga całkowita w połączeniu z wysokością pojazdu. Lżejszy niż 3,5 tony i niższy niż 1,3 metra? Prawdopodobnie kategoria 2A. Lżejszy, ale wyższy? Kategoria 2B. Zarówno cięższy, jak i wyższy? Zamiast e-winiety potrzebny DarsGO-Box zamocowany na stałe.

Jak długo e-winieta zachowuje ważność?

Pierwotnie, data zakupu winiety Słowenia sztywno określała początek okresu ważności. Wraz z wprowadzeniem e-winiety (E-Vinjeta) sporo się zmieniło:

Dopasowania w kwestii pojazdu podanego w ramach twojej e-winiety, lub też w odniesieniu do momentu aktywacji, możesz wprowadzać wówczas, kiedy nie zaczęła ona jeszcze obowiązywać. Baza danych słoweńskiego DARS posiada ponadto wyłącznie podany numer rejestracyjny pojazdu. Jeśli zgadza się kategoria, tylko od ciebie zależy, jakimi pojazdami będziesz ostatecznie poruszać się po tamtejszych autostradach.

Elektroniczna winieta Słowenia – kup online w zaledwie kilka minut

Rzuć okiem na naszą stronę główna albo od razu wypełnij formularz składania zamówienia znajdujący się powyżej. Nie da się wygodniej kupić cyfrowej winiety do Słowenii online. Gwarantujemy ci najlepsze ceny, abyś mógł oszczędzić sobie nerwowych poszukiwań na nielicznych pozostałych stacjach paliw, gdyż dzięki zwycięskiemu pochodowi e-winiety, punkty serwisowe DarsGO znikają powoli z otoczenia.

Przygotuj sobie opisane na wstępie informacje (numer rejestracyjny, kraj rejestracji pojazdu, kategoria, okres ważności i adres e-mail) i już możesz działać. Akceptujemy wszystkie popularne metody płatności. Jeśli chcesz kupić swoją winietę do Słowenii, możesz użyć karty kredytowej lub debetowej, swojego rachunku bieżącego, PayPal lub nawet Apple Pay.

Natychmiast otrzymasz potwierdzenie drogą mailową, zawierające również twój rachunek. Wydrukuj je dla bezpieczeństwa i umieść przed wyjazdem w samochodzie. W ten sposób będziesz przygotowany na wszelkie kontrole. Twoja tablica rejestracyjna jest od tego momentu w zakodowanej postaci przechowywana w ogólnokrajowej bazie danych, a ty nie musisz się niczym więcej przejmować.

0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy