Winiety Węgry

Winiety Węgry

Winiety Węgry

Zamów poniżej węgierską winietę drogową.
Prosimy podać poniżej, od kiedy winieta ma zacząć obowiązywać.
Proszę wybierz produkt
WinietaCenaSuma
Winieta Węgry – Samochód < 7 osób i < 3,5 tony (10 dni)23.95 X
Winieta Węgry – Samochód < 7 osób i < 3,5 tony (1 miesiąc)34.95 X
Winieta Węgry – Samochód < 7 osób i < 3,5 tony (1 rok)189.95 X
Winieta Węgry – Kamper lub van (10 dni)34.95 X
Winieta Węgry – Kamper lub van (1 miesiąc)49.95 X
Winieta Węgry – Kamper lub van (1 rok)259.95 X
Winieta Węgry – Motocykl (10 dni)15.95 X
Winieta Węgry – Motocykl (1 miesiąc)21.95 X
Winieta Węgry - Winieta przyczepy (10 dni)23.95 X
Winieta Węgry - Winieta przyczepy (1 miesiąc)34.95 X
Winieta Węgry - Winieta przyczepy (1 rok)175.95 X
Dostępne natychmiast

Zamówienia, które zostaną złożone przed godziną 22:00, zostaną wysłane jeszcze tego samego dnia

Winieta Węgry – czy potrzebuję winiety drogowej na Węgry?

Planujesz urlop na Węgrzech i chcesz tam dojechać samochodem, kamperem lub z przyczepą kempingową? Pomyśl o tym, żeby z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o cyfrową winietę drogową, tak zwaną e-winietę!  Węgierska winieta jest obowiązkowa na większości dróg krajowych i autostrad na Węgrzech. Jak tylko przekroczysz granicę Węgier z jednego z siedmiu graniczących z nimi krajów, w tym z Czech, zaczyna ona obowiązywać.

Węgierska winieta (zwana tam e-matrica) jest swego rodzaju podatkiem samochodowym. Nieważne czy faktycznie spędzasz urlop na Węgrzech, czy jedynie przejeżdżasz przez nie w drodze do innego kraju, jeśli chcesz korzystać z węgierskich autostrad, potrzebujesz e-winiety.

W dalszej części dowiesz się jakie istnieją winiety, i w jaki sposób możesz je zamówić. Dzięki naszemu procesowi składania zamówienia możesz bezpiecznie i szybko zakupić winietę na Węgry, dowiadując się natychmiast, która e-winieta będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Życzymy ci udanej podróży!
 

Drogi płatne na Węgrzech – które drogi są objęte obowiązkiem opłaty drogowej?

Większość autostrad na Węgrzech jest płatnych. Dotyczy to niemal wszystkich pojazdów, od samochodów I motocykli, po kampery, transportery, przyczepy kempingowe, busy i tak dalej. Opłaty dokonujesz poprzez zakup e-winiety. Tym samym twój pojazd jest rejestrowany w węgierskim urzędzie ruchu drogowego, i nie musisz przyklejać fizycznej winiety do przedniej szyby samochodu.

Mapa autostrad na Węgrzech winiety

Image credits: ematrica.nemzetiutdij.hu

E-winieta nie obowiązuje na wszystkich autostradach na Węgrzech, gdyż istnieją też ich bezpłatne odcinki. Jednak ogólnie rzecz ujmując, nie da się uniknąć płatnych dróg, zwłaszcza jeśli chcesz się szybko przemieszczać. Jeśli nie posiadasz ważnej e-winiety, musisz się liczyć z wysoką karą pieniężną, która jest wielokrotnie wyższa od kosztu winiety samochodowej. A zatem, jeśli zamierzasz podróżować na Węgrzech własnym pojazdem, nie ryzykuj. Zadbaj z wyprzedzeniem o ważną e-winietę!

Obecnie opłata drogowa dotyczy wszystkich autostrad oznaczonych literą M + numerem. Jeśli więc zobaczysz przy autostradzie oznaczenie M3 lub M15, będziesz wiedział, że wymagana jest e-winieta. Obowiązuje ona naturalnie dla wszystkich autostrad, które mają swój początek w mieście stołecznym Budapeszt. Obwodnice wokół tego i szeregu innych miast, są jednak bezpłatne. Poniższa mapa przedstawia wszystkie drogi płatne na Węgrzech.

Winieta Węgry – Koszty i opłaty

Jak już wspomniano, w przypadku e-matrica chodzi o cyfrową winietę drogową. Oznacza to, że nie musisz umieszczać winiety na przedniej szybie samochodu, i że nie otrzymasz winiety wysłanej pocztą do domu. Zamiast tego e-winieta zostanie powiązana z numerem rejestracyjnym twojego pojazdu. Otrzymasz wówczas potwierdzenie drogą mailową, z potwierdzeniem zamówienia. Wydrukuj je i weź ze sobą na Węgry.

Zwróć uwagę, że e-winiety NIE da się zakupić na samych Węgrzech! Jesteś już w drodze i zapomniałeś zakupić e-winietę? Możesz wówczas alternatywnie zakupić plakietkę na niektórych stacjach paliw w obszarach granicznych. W tym wypadku musisz ją jednak przykleić na przedniej szybie. Odradzamy to, ponieważ zabiera to zwykle niepotrzebnie dużo czasu, a przy płatności gotówką otrzymasz często resztę w węgierskich forintach, po bardzo niekorzystnym kursie!

Koszt e-winiety na Węgry zależy od dwóch czynników:

  1. Jak długo chcesz korzystać z autostrad
  2. Do jakiej kategorii należy twój pojazd

 

Przez ile dni e-winieta ma być ważna?

Podobnie jak na Słowacji i w kilku innych krajach, tutaj również chodzi o ilość dni, a nie ilość kilometrów.

E-winiety na Węgry można zakupić na okres 10 dni, jednego miesiąca lub jednego roku. Najpierw musisz zdecydować, na jak długo i jak często zamierzasz podróżować przez Węgry. Wówczas będziesz wiedział, która winieta najlepiej będzie pasowała do twoich potrzeb. Winieta 10-dniowa jest idealna na tygodniowy urlop. Jeśli twoja podróż potrwa dłużej niż 20 dni, bardziej opłaca się zakupić winietę miesięczną. A jeśli jeździsz na Węgry wielokrotnie w ciągu roku, najlepszym wyborem będzie e-winieta na rok. Ma ona tę dodatkową zaletę, że przez cały rok możesz jeździć po węgierskich autostradach, nie musząc się martwić o opłaty! Zwróć uwagę, że winieta roczna nie jest ważna dokładnie przez rok. Winieta roczna jest ważna przez rok kalendarzowy, a jej ważność kończy się zawsze 31 stycznia kolejnego roku kalendarzowego

Poza wspomnianymi winietami, istnieją też winiety roczne dla pojedynczych regionów. Są one ważne jedynie dla danego regionu, przy czym możesz wybrać dowolną ilość regionów. Winiety regionalne są dostępne wyłącznie na cały rok kalendarzowy, a nie dla krótszych okresów.

Masz trudności z dokonaniem wyboru? Przy pomocy naszego procesu składania zamówienia możesz bardzo łatwo obliczyć, ile dni potrzebujesz i która e-winieta będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Ułatwi ci to nieco podjęcie decyzji.

 

Które pojazdy wymagają winiety?

Możesz zakupić e-winietę dla pięciu kategorii pojazdów:

  1. Motocykli;
  2. Samochodów osobowych do 7 osób, o wadze do 3500 kg;
  3. Pojazdów dla więcej niż 7 osób i transporterów o wadze do 3500 kg, oraz kamperów, niezależnie od ich wagi;
  4. Busów o wadze ponad 3500 kg; oraz
  5. Przyczep do pojazdów kategorii 3 i 4.

 

Ostrożnie z wypożyczonymi samochodami!

Prowadzisz wypożyczony samochód? Musisz być ostrożny. Jeśli wypożyczasz samochód na Węgrzech, będzie on prawdopodobnie wyposażony w plakietkę ekologiczną. Jeśli jednak samochód jest zarejestrowany w innym kraju, plakietka z reguły nie jest dołączona, a mimo to musisz o nią zadbać. Zapytaj więc zawsze z wyprzedzeniem w wypożyczalni, aby uniknąć późniejszych problemów.

 

Gdzie mogę kupić e-winietę na Węgry?

Nie da się kupić węgierskiej winiety e-matrica gdziekolwiek. Oczywiście sprzedaje ją urząd opłat drogowych na Węgrzech. Możesz jednak też zamówić e-winietę wygodnie i bezpiecznie z wyprzedzeniem przez stronę wiarygodnego pośrednika. O możliwościach piszemy jeszcze szerzej poniżej.

 

Zakup winiety na Węgry w podróży

Zbliżasz się do węgierskiej granicy i zdałeś sobie nagle sprawę z tego, że zapomniałeś zadbać z wyprzedzeniem o e-winietę? Musisz to nadrobić na miejscu. Na szczęście jest to możliwe, ale musisz zakupić fizyczną plakietkę, którą z tradycyjny sposób należy przykleić na przedniej szybie samochodu. Oznacza to, że nie będziesz miał praktycznej e-winiety. Plakietkę możesz kupić na ograniczonej liczbie punktów granicznych, np. w urzędach pocztowych i na stacjach paliw. Warunkiem jest jednak to, że będą otwarte, a ty musisz mieć ze sobą ważną kartę debetową. Poza tym powinieneś przygotować się na dodatkowe opóźnienia, jeśli będziesz musiał zakupić winietę drogową w podróży. Chcesz podróżować bez problemów i nie tracić czasu? Wobec tego będzie lepiej uregulować te sprawy z wyprzedzeniem.

 

Łatwy zakup online na  Onlinewinieta.pl

Wielu urlopowiczów kupuje swoją e-winietę na Węgry na Onlinewinieta.pl. Jeśli zamówisz ją przed godziną 20.00, jeszcze tego samego dnia trafi do twojej skrzynki mailowej! Pobieramy co prawda nieco więcej niż węgierska strona, ale otrzymujesz za to mnóstwo bezpieczeństwa i wygody. Cały proces składania zamówienia jest bardzo prosty i nieskomplikowany: Musisz jedynie podać kilka danych, przejść do kasy, a wszystko zostanie załatwione. To bardzo odprężające, biorąc pod uwagę wiele rzeczy do zrobienia przed podróżą.

Proste i nieskomplikowane. Jak tylko otrzymamy twój wniosek i zapłatę, zaczniemy go dla ciebie przetwarzać. Do złożenia wniosku o e-winietę na Węgry potrzebujemy numeru rejestracyjnego twojego samochodu oraz kilku twoich danych osobowych. Czy twój wniosek jest kompletny i zatwierdzony? Jeśli tak, zostaniesz automatycznie zarejestrowany w węgierskim urzędzie opłat drogowych jako posiadacz e-winiety, i możesz jeździć po węgierskich autostradach! Zalecamy ci przechowywanie e-winiety przez jakiś czas jako dowód, na wypadek otrzymania nieuzasadnionej grzywny.

Poniżej znajdziesz koszty e-winiet na Węgry. Nasze ceny zawsze obejmują zamówienie, przetworzenie i rejestrację. Możesz bezpiecznie i szybko dokonać zapłaty online, za pomocą Przelewy24, Paypal lub karty kredytowej. Po co więc komplikować sobie życie, jesli można też prościej?

 

Marka pojazdu Winieta Cena winiety Koszty agencji Całkowity
Samochody osobowe <7 osób i <3,5 tony 10 dzień 13.75€ 8.20€ 21.95€
1 miesiąc 22.25€ 9.70€ 31.95€
1 rok 122.975€ 36.98€ 159.95€
Kamper/Transporter/Ciężarówka/Pojazd użytkowy 10 dzień 20.00€ 11.95€ 31.95€
1 miesiąc 31.50€ 18.45€ 49.95€
1 rok 174.575€ 47.38€ 221.95€
Motocykl 10 dzień 6.875€ 8.08€ 14.95€
1 miesiąc 11.125€ 8.83€ 19.95€
Busy 10 dzień 44.325€ 15.63€ 59.95€
1 miesiąc 62.875€ 17.08€ 79.95€
1 rok 572.125€ 123.83€ 695.95€

 

Płatne drogi na Węgrzech – Kontrole i grzywny

Węgierskie władze stale sprawdzają, czy każdy, kto porusza się po drogach objętych opłatami, posiada e-winietę. Strategicznie umieszczone wzdłuż autostrad kamery skanują i sprawdzają każdą tablicę rejestracyjną. Dzieje się tak jak tylko przekroczysz granicę! Czy jako właściciel pojazdu nie posiadasz ważnej winiety? W takiej sytuacji bezsprzecznie otrzymasz grzywnę, która jest znacznie wyższa niż cena winiety! Jest to rygorystycznie kontrolowane, a systemy elektroniczne w dzisiejszych czasach nie mają ograniczeń, tak że węgierska grzywna z pewnością zostanie ściągnięta. Ponadto, czekają cię znaczne dodatkowe koszty, jeśli nie opłacisz jej na czas.

Nasza wskazówka: Wylicz starannie, jak długo chcesz pozostać na terenie Węgier, i wybierz właściwą e-winietę (10-dniową, miesięczną, roczną, albo winietę regionalną). Jeśli zostawisz sobie pewien margines czasu, wszystko będzie dobrze. Nasz kalkulator automatycznie obliczy dla ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie.-

0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy