Słowenia

  • 1Podróż samochodem do Słowenii
  • 2E-winieta Słowenia
  • 3Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie
  • 4Tankowanie i ceny paliw
  • 5Zasady ruchu drogowego
  • 6Grzywny
1

Podróż samochodem do Słowenii

Coraz więcej Polaków wybiera się co roku do Słowenii, aby spędzić tam swój urlop. Ty również? Jeśli tak, z pewnością chcesz się dobrze do tego przygotować. Jak wygląda ruch drogowy w Słowenii? Czy trzeba uiścić opłatę za przejazd drogami (mówiąc w skrócie: tak), i jak wygląda kwestia tankowania?

mautstraßen slowenien
Chcemy pomóc ci w przygotowaniu się do podróży do tego pięknego kraju. Możesz tu też bardzo wygodnie i w nieskomplikowany sposób nabyć e-winietę drogową do Słowenii. Jak miło!

Ceny

7-dniowa winieta Słowenia dla samochodów
€25.95
7-dniowa winieta Słowenia dla motocykli
€19.95
2

E-winieta Słowenia

W Słowenii wszystkie autostrady są objęte obowiązkiem opłaty. Motocykliści i kierowcy samochodów muszą mieć zakupioną winietę drogową, podczas gdy kierowcy pojazdów ciężarowych (takich jak ciężarówki czy busy, ale też ciężkie kampery) muszą posiadać urządzenie DarsGO naliczające opłaty. Przyczepy kempingowe i przyczepy samochodowe również wymagają własnej Swiniety do Słowenii.. Możesz łatwo kupić winietę elektroniczną na tej stronie. Dalsze informacje o opłatach drogowych oraz o systemie poboru opłat w Słowenii znajdziesz tutaj.
mautpflicht

Spełnij słoweński obowiązek posiadania winiety

ZAMÓW TERAZ
3

Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie

Poza swoją winietą musisz w Słowenii mieć ze sobą w samochodzie określone przedmioty. Trójkąt ostrzegawczy i kamizelka bezpieczeństwa są obowiązkowe dla każdego kierowcy. Podróżujesz z przyczepą samochodową lub kempingową? Wobec tego powinieneś wziąć ze sobą dwa trójkąty ostrzegawcze. Posiadanie apteczki oraz zapasowych żarówek w twoim samochodzie nie jest wymagane przepisami (wymóg dotyczy tylko samochodów zarejestrowanych w Słowenii), ale jest zalecane. Jeżdżąc samochodem w Słowenii musisz mieć ze sobą szereg obowiązkowych przedmiotów. Poza winietą drogową potrzebujesz trójkąta ostrzegawczego, kamizelki bezpieczeństwa, apteczki oraz - w przeciwieństwie do wielu innych krajów - zapasowej opony.
E vignette Slowenien 2021

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych obowiązków lub przedmiotów, które musisz mieć ze sobą, czytaj dalej tutaj.

4

Tankowanie i ceny paliw

Nieważne czy musisz zatankować benzynę, Diesel, gaz czy prąd, i nieważne jakim rodzajem samochodu poruszasz się po obcym kraju, zawsze jest pewnym wyzwaniem ustalenie tego, jak postępować w kwestiach tankowania. Dotyczy to również Słowenii. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat tankowania w Słowenii.
Masz pytania dotyczące winiety do Słowenii?

Masz pytania dotyczące winiety do Słowenii?

Chętnie ci pomożemy.

5

Zasady ruchu drogowego

W ogólnym zakresie zasady ruchu drogowego w Słowenii są podobne do tych w Polsce. Istnieją jednak pewne różnice. Jedną z najważniejszych jest to, że w trakcie cofania musisz mieć włączone światła awaryjne. Zebraliśmy tutaj dalsze odstępstwa od polskich zasad ruchu drogowego, jak również podobieństwa. Przeczytaj!
6

Grzywny

Jeśli w Słowenii zostaniesz przyłapany na popełnieniu wykroczenia drogowego, warto wiedzieć dokładnie, jak słoweńska policja postępuje w przypadku takich wykroczeń. Jeśli otrzymasz relatywnie niską grzywnę, powinieneś spróbować zapłacić ją od razu (albo najpóźniej w ciągu ośmiu dni). W takim wypadku grzywna zostanie zmniejszona o połowę. Dalsze informacje o grzywnach w Słowenii znajdziesz tutaj.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy