Słowacja

  • 1Podróżujesz samochodem na Słowację?
  • 2Opłaty drogowe na Słowacji
  • 3Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie
  • 4Tankowanie i ceny paliwa
  • 5Słowackie przepisy ruchu drogowego
  • 6Grzywny
1

Podróżujesz samochodem na Słowację?

Chcesz jeździć samochodem na Słowacji? Nieważne czy własnym, czy wypożyczonym samochodem, są kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę.

mit dem Auto in die Slowakei fahren
W ostatnich latach Słowacja stawała się coraz popularniejszym celem urlopowym. Polacy chętnie podróżują do tego kraju, aby cieszyć się zarówno jego kulturą, jak i przyrodą, która często jest jeszcze nienaruszona. Również dlatego, żeby doświadczyć gościnności tego kraju i jego mieszkańców. Na tej stronie oferujemy ci wszystkie informacje, których potrzebujesz na podróż samochodem na Słowację.

Ceny

10-dniowa winieta Słowacja
€22.95
Miesięczna winieta Słowacja
€32.95
Roczna winieta Słowacja
€79.95
2

Opłaty drogowe na Słowacji

Na Słowacji dla kierowców samochodów obowiązkowe są winiety. Winieta to twój bilet na wszystkie autostrady tego kraju. Na Słowacji istnieją różne rodzaje winiet. Winieta Słowacja może zostać zakupiona u nas, łatwo, szybko, i w korzystnej cenie. Użyj w tym celu powyższego przycisku.
Die Slowakische Vignette Pflicht

Zamów tutaj swoją słowacką winietę

ZAMÓW TERAZ
3

Obowiązkowe przedmioty, które musisz mieć ze sobą w samochodzie

Na Słowacji musisz jako uczestnik ruchu drogowego podjąć pewne szczególne środki ostrożności. Powinieneś zawsze mieć ze sobą trójkąt ostrzegawczy, aby zwrócić uwagę innych kierowców na to, że twój samochód stanął, na wypadek gdybyś po drodze złapał gumę. Poza tym powinieneś mieć w samochodzie kamizelkę bezpieczeństwa oraz apteczkę pierwszej pomocy.
In Slowakei ist ein mautpflicht

Przeczytaj tutaj wszystko na ten temat.

4

Tankowanie i ceny paliwa

Tankowanie za granicą może czasami powodować nieoczekiwane problemy. Jadąc samochodem na Słowację musisz wziąć pod uwagę, że być może nie zawsze będziesz mógł dostać każdy rodzaj paliwa. Chcielibyśmy w naszym przejrzystym zestawieniu opowiedzieć ci więcej na ten temat.
Masz pytania dotyczące słowackich winiet?

Masz pytania dotyczące słowackich winiet?

Chętnie ci pomożemy.

5

Słowackie przepisy ruchu drogowego

Prowadzenie samochodu na Słowacji oznacza oczywiście też, że musisz przestrzegać słowackich zasad ruchu drogowego. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie różnią się one prawie od polskich zasad, warto je dobrze znać. Stworzyliśmy dla ciebie kompleksowe zestawienie, abyś nie miał w swojej podróży żadnych niespodzianek.
6

Grzywny

Każdy, kto bierze udział w ruchu drogowym, musi się też liczyć z ewentualnością złamania przepisów i otrzymania grzywny. Słowacja nie jest tu żadnym wyjątkiem. O tym jak wysokie są koszty w przypadku określonych wykroczeń, oraz jak wyliczane są grzywny, możesz przeczytać na tej stronie. Weź pod uwagę, że również nie posiadając wymaganej przepisami winiety, musisz się liczyć z mandatem. Nie ryzykuj – kup tutaj niezwłocznie swoją winietę!
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy