Winiety Słowacja

Winiety Słowacja

Winiety Słowacja

Zamów poniżej winietę na Słowację.
Prosimy podać poniżej, od kiedy winieta ma zacząć obowiązywać.
Proszę wybierz produkt
WinietaCenaSuma
Winiety Słowacja - Samochód (10 dni)22.95 X
Winieta Słowacja - Samochód (1 miesiąc)32.95 X
Winieta Słowacja - Samochód (1 rok)79.95 X
Winieta Słowacja - Przyczepa / Kamper / Przyczepa namiotowa (10 dni)22.95 X
Winieta Słowacja - Przyczepa / Kamper / Przyczepa namiotowa (1 miesiąc)32.95 X
Winieta Słowacja - Przyczepa / Kamper / Przyczepa namiotowa (1 rok)79.95 X
* Dostępne natychmiast

Zamówienia, które zostaną złożone przed godziną 22:00, zostaną wysłane jeszcze tego samego dnia

Winiety Słowacja – czy potrzebuję winiety drogowej na Słowację?

Planujesz urlop na Słowacji i wybierasz się tam samochodem, kamperem lub z przyczepą kempingową? Musisz wiedzieć, że na terenie Słowacji obowiązują winiety!

Winiety na Słowacji są wymagane, gdy korzystasz z niektórych dróg. Obowiązywanie na Słowacji winiet możesz rozumieć jako pewnego rodzaju podatek drogowy za określone odcinki dróg. Niektórzy nazywają ją po prostu “Winieta Słowacja”. Nawet jeśli tylko przejeżdżasz przez Słowację (i nie spędzasz tam urlopu), pamiętaj o konieczności posiadania winiety.

Załatw sobie na czas przed wyjazdem na Słowację właściwą e-winietę. Poniżej wyjaśniamy jakie rodzaje winiet są dostępne, i w jaki sposób możesz wykupić winietę. W naszym procesie składania zamówienia pokazujemy ci natychmiast, który rodzaj winiet będzie dla ciebie najodpowiedniejszy. W ten sposób możesz wybrać się na Słowację ze spokojną głową i kupić winietę, która będzie dla Ciebie optymalna. Pamiętaj, że brak winiety wiąże się ze znaczną opłatą w postaci mandatu, dlatego lepiej zaopatrzyć się w elektroniczną winietę. Życzymy ci udanej podróży!

 

Słowacja winiety – gdzie obowiązuje elektroniczny system poboru opłat?

Mapa autostrad na Słowacji

Image credits: emyto.sk

Obecnie opłata drogowa obowiązuje na odcinkach następujących autostrad: D1, D2, D3, D4, R1, R1A, R2, R4 oraz R6. Te odcinki są zawsze wyraźnie oznaczone, abyś natychmiast mógł rozpoznać gdzie zaczyna się płatny odcinek, a także gdzie się kończy. Na poniższej mapie oznaczone są wszystkie słowackie drogi płatne, o łącznej długości 700 km. Dlatego, by przejechać przez Słowację, trudno jest uniknąć tego obowiązku i trzeba wykupić winietę.

Niektóre odcinki sieci autostrad są bezpłatne, ale znaczna większość podlega obowiązkowi opłaty drogowej. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że zawsze w końcu trafisz na drogę płatną, na której winieta jest obowiązkowa!

Obecnie opłata drogowa obowiązuje na odcinkach następujących autostrad: D1, D2, D3, D4, R1, R1A, R2, R4 oraz R6. Te odcinki są zawsze wyraźnie oznaczone, abyś natychmiast mógł rozpoznać gdzie zaczyna się płatny odcinek, a także gdzie się kończy. Na poniższej mapie oznaczone są wszystkie słowackie drogi płatne, o łącznej długości 700 km.

Szczególne okoliczności

Czy wszystkie pojazdy na autostradach na Słowacji potrzebują e-winiety? Nie, istnieje kilka wyjątków. Przykładowo wiele słowackich służb ratunkowych i instytucji publicznych nie potrzebuje winiety. Ponadto istnieje regulacja dla osób, które są w posiadaniu unijnej karty osoby niepełnosprawnej.

Ostrożnie z wypożyczonymi samochodami!

Bądź ostrożny, jeśli podróżujesz wypożyczonym samochodem. Jeśli wypożyczysz samochód na Słowacji, elektroniczne winiety będą z reguły wliczone. Jeśli wypożyczony samochód jest zarejestrowany w innym kraju, winiety często nie ma w pakiecie, a więc musisz o nią zadbać samodzielnie. Zwróć się zawsze w pierwszej kolejności z takim zapytaniem do wypożyczalni.

 

Mautvignette Slowakei - Vignettentypen und Kosten

Mautvignette Slowakei - Vignettentypen und Kosten

Winieta drogowa Słowacja – Rodzaje i ceny winiet Opłaty drogowe na Słowacji zależą od dwóch czynników:

  1. jak długo chcesz jeździć drogami szybkiego ruchu
  2. do jakiej kategorii należy twój pojazd
Marka pojazdu Winieta Cena winiety Koszty agencji Całkowity
Samochód 10 dzień 12€ 10.95€ 22.95€
1 miesiąc 17€ 15.95€ 32.95€
1 rok 60€ 19.95€ 79.95€
Przyczepa / Kamper / Przyczepa namiotowa 10 dzień 12€ 10.95€ 22.95€
1 miesiąc 17€ 15.95€ 32.95€
1 rok 60€ 19.95€ 79.95€

 

Przez ile dni winiety elektroniczne powinny być ważne?

Ilość kilometrów, które przejeżdżasz na Słowacji nie ma żadnego znaczenia. Twoja obowiązkowa winieta zależy raczej od tego ile dni tam spędzisz. Wygląda to inaczej niż w krajach takich jak Francja czy Włochy.

Na Słowacji winiety mogą zostać zakupione na okres 10 dni, 30 dni, 365 dni lub 1 roku. To, jakiej winiety potrzebujesz, zależy więc przede wszystkim od twoich planów podróżowych. Jeśli podróżujesz po Słowacji przez tydzień, 10-dniowa winieta będzie najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem. Jeśli podróż potrwa nieco dłużej, dobrym pomysłem będzie winieta 30-dniowa. A jeśli jeździsz na Słowację wielokrotnie w ciągu roku, możesz wybrać pomiędzy winietą na 365 dni i winietą roczną. Na czym polega różnica między tymi dwoma? Winietę 365-dniową można kupić dowolnego dnia w ciągu roku, po czym jest ona ważna dokładnie przez 365 dni. Winieta roczna rozpoczyna się 1 stycznia danego roku, i jest ważna do 31 stycznia roku następnego, nawet jeśli zakupisz e-winietę w środku roku początkowego. Może być zatem ważna nawet przez 13 miesięcy, albo też krócej – wszystko zależy od tego, kiedy ją kupisz!

Ciężko ci dokonać wyboru? Przy pomocy naszego procesu składania zamówienia możesz łatwo wyliczyć, ile dni potrzebujesz, i która e-winieta będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Ułatwi ci to nieco podjęcie decyzji.

Które pojazdy potrzebują e-winiety?

Są cztery rodzaje pojazdów, dla których możesz zakupić e-winietę:

  1. dwuśladowe pojazdy osobowe o wadze do 3,5 tony;
  2. dwuśladowe pojazdy osobowe klasy M1, niezależnie od wagi;
  3. dwuśladowe zespoły pojazdów o wadze do 3,5 tony;
  4. dwuśladowe zespoły pojazdów o wadze ponad 3,5 tony;
  5. zespoły pojazdów składające się z pojazdu (np. samochodu osobowego lub dostawczego) oraz przyczepy (np. kampera lub przyczepy kempingowej).

Dla rodzajów od 1 do 3 potrzebujesz wyłącznie e-winiety (dla pojazdu lub ciągnika). Kiedy musimy zakupić dodatkową winietę? Tylko dla rodzaju 4 potrzebujesz dwóch e-winiet. A zatem, jeśli twój samochód i przyczepa kempingowa łącznie ważą mniej niż 3500 kg, musisz kupić jedną winietę. W przypadku cięższych zespołów, musisz kupić dwie e-winiety: jedną dla samochodu i jedną dla przyczepy lub kampera.

Gdzie mogę kupić e-winietę na Słowację?

Nie da się kupić e-winiety do Słowacji po prostu gdziekolwiek. Mógłbyś oczywiście (przy pomocy karty kredytowej) zapłacić w oficjalnym punkcie poboru opłat na Słowacji albo na ograniczonej liczbie stacji benzynowych w pobliżu przejść granicznych. Możesz jednak też zamówić e-winietę bezpiecznie i z wyprzedzeniem przez wiarygodnego pośrednika. W dalszej części bliżej omówimy te możliwości.

Kupowanie winiety na Słowację w podróży

Pomimo starannych przygotowań, zapomniałeś kupić e-winietę z wyprzedzeniem? Możesz wówczas mimo wszystko przekroczyć słowacką granicę, ale  tak szybko jak to to możliwe, musisz gdzieś kupić e-winietę. Jest to możliwe na niektórych stacjach paliw i w niektórych urzędach pocztowych. Muszą one być jednak otwarte, a ty musisz mieć ze sobą ważną kartę płatniczą. Jeśli nie będziesz tam sam, mogą poza tym nastąpić dodatkowe opóźnienia. Chcesz podróżować w spokoju, nie tracąc cennego czasu? Wobec tego zawsze będzie lepiej uregulować te sprawy z wyprzedzeniem.

Łatwo i online na Onlinewinieta.pl

Wielu podróżnych kupuje swoją e-winietę na Słowację na Onlinewinieta.pl, ponieważ jest to szybkie i proste. Pobieramy co prawda nieco więcej niż słowacka strona, ale za to otrzymujesz dużo bezpieczeństwa i wygody. Cały proces składania zamówienie jest bardzo łatwy i nieskomplikowany: Musisz jedynie podać kilka danych, przejść do kasy, a wszystko zostanie za ciebie załatwione. Jest to bardzo praktyczne, gdyż przed podróżą i tak masz już zwykle dużo na głowie.

Proste i nieskomplikowane: Jak tylko otrzymamy twój wniosek i zapłatę, będziemy go dla ciebie przetwarzać. Do złożenia wniosku o e-winietę do Słowacji potrzebujemy numeru rejestracyjnego twojego samochodu oraz kilku danych osobowych. Wniosek jest kompletny i został zatwierdzony? Jeśli tak, zostaniesz automatycznie zarejestrowany w słowackim urzędzie opłat drogowych jako właściciel e-winiety i możesz cieszyć się słowackimi autostradami!

Koszt winiet u naszych południowych sąsiadów zawsze obejmuje zamówienie, przetworzenie i rejestrację. Możesz bezpiecznie i szybko zapłacić online przy pomocy Przelewy24, PayPal lub karty kredytowej. Dlaczego miałbyś komplikować sobie życie, skoro my tak je ułatwiamy?

 

Drogi płatne na Słowacji – Kontrole i grzywny

Słowackie służby sprawdzają oczywiście dokładnie, czy każdy, kto porusza się po autostradach, jest w posiadaniu e-winiety. Dzieje się to przy pomocy inteligentnych kamer, strategicznie umiejscowionych przy autostradach. Skanują one i natychmiast sprawdzają każdą tablicę rejestracyjną. Czy jako właściciel pojazdu nie posiadasz ważnej winiety? Wobec tego bezsprzecznie otrzymasz grzywnę, która jest wielokrotnie wyższa od ceny winiety! Wcześniej niektórzy sobie z tego żartowali, ale obecnie nie da się już tego obejść, a grzywna faktycznie zostaje ściągnięta. Poza tym powstają znaczące dodatkowe koszty, jeśli nie zapłacisz jej na czas.

Słowackie służby sprawdzają oczywiście dokładnie, czy każdy, kto porusza się po autostradach, jest w posiadaniu e-winiety. Dzieje się to przy pomocy inteligentnych kamer, strategicznie umiejscowionych przy autostradach. Skanują one i natychmiast sprawdzają każdą tablicę rejestracyjną. Czy jako właściciel pojazdu nie posiadasz ważnej winiety? Wobec tego bezsprzecznie otrzymasz grzywnę, która jest wielokrotnie wyższa od ceny winiety! Wcześniej niektórzy sobie z tego żartowali, ale obecnie nie da się już tego obejść, a grzywna faktycznie zostaje ściągnięta. Poza tym powstają znaczące dodatkowe koszty, jeśli nie zapłacisz jej na czas. Nasza rada: Wylicz starannie, jak długo masz zamiar przebywać na Słowacji, i wybierz odpowiednią e-winietę (10-dniową, 365-dniową lub roczną). Zostaw sobie pewien margines, a wszystko będzie dobrze.

0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy