• 1Podróżujesz samochodem na Węgry?
  • 2Opłaty drogowe na Węgrzech
  • 3Obowiązkowe przedmioty w samochodzie
  • 4Tankowanie na Węgrzech
  • 5Przepisy ruchu drogowego na Węgrzech
  • 6Węgierskie mandaty w ruchu drogowym
1

Podróżujesz samochodem na Węgry?

Piękne Węgry stają się coraz popularniejszym celem urlopowym wśród Polaków. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż oprócz tego, że jest to wyjątkowo urokliwy kraj, ma też bardzo wiele ciekawego do zaoferowania. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie wakacji w tym środkowoeuropejskim kraju.

von deutschland nach ungarn mit dem auto
Czy ty też myślisz się o wybraniu się samochodem na urlop na Węgry? Zapewne będziesz chciał się wówczas dowiedzieć wszystkiego na temat jazdy samochodem w tym kraju. Oczywiście istnieją w tym temacie pewne różnice w porównaniu z Polską. Omawiamy je dla ciebie dalej na tej stronie.

Ceny

10-dniowa winieta na Węgry (Samochód)
€18.95
Miesięczna winieta na Węgry (Samochód)
€29.95
10-dniowa winieta na Węgry (Kamper lub transporter)
€31.95
2

Opłaty drogowe na Węgrzech

Aby korzystać z autostrad na Węgrzech, musisz zakupić winietę drogową. W przeciwieństwie do wielu innych krajów, nie musisz fizycznie umieszczać winiety na przedniej szybie samochodu, ale łatwo kupisz ją w postaci cyfrowej, i będzie ona sprawdzana na podstawie twojego numeru rejestracyjnego. Wszystkie autostrady na Węgrzech są drogami wymagającymi dokonania opłaty. To te drogi, które oznaczone są literą M oraz umieszczonym przy niej numerem. Niektóre odcinki tych autostrad nie podlegają opłatom. Tutaj dowiesz się wszystkiego o opłatach drogowych na Węgrzech. Jeśli chcesz zakupić węgierską winietę drogową, to trafiłeś we właściwe miejsce! Możesz szybko i prosto dokonać zakupu, klikając na powyższy przycisk.

ungarn vignette online kaufen

Zamów węgierską winietę drogową z wyprzedzeniem.

ZAMÓW TERAZ
3

Obowiązkowe przedmioty w samochodzie

Podobnie jak w wielu innych krajach, również na Węgrzech istnieje szereg przedmiotów, które kierowcy (np. kierowcy kamperów lub transporterów) muszą mieć ze sobą w swoich pojazdach. Chodzi przy tym głównie o przedmioty związane z bezpieczeństwem: kamizelkę bezpieczeństwa, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczkę.
maut ungarn

O pozostałych rzeczach możesz przeczytać na tej stronie ze szczegółowym opisem.

4

Tankowanie na Węgrzech

Kiedy jedziesz na Węgry samochodem, siłą rzeczy będziesz musiał w końcu zatankować. Na szczęście większość paliw używanych w Polsce jest również dostępnych na Węgrzech. Istnieją natomiast pewne aspekty, które na Węgrzech wyglądają nieco inaczej. Stworzyliśmy artykuł na temat tankowania na Węgrzech.
Masz pytania dotyczące węgierskiej winiety?

Masz pytania dotyczące węgierskiej winiety?

Chętnie ci pomożemy.

5

Przepisy ruchu drogowego na Węgrzech

Być może zadajesz sobie pytanie ile wynosi maksymalna dopuszczalna prędkość, jak wygląda kwestia opon zimowych i stref ekologicznych, czy też jakie obowiązują zasady na terenie zabudowanym i poza nim. Dokładnie tak jak w Polsce, również na Węgrzech musisz przestrzegać zasad ruchu drogowego. Na szczęście nie musisz w tym celu przyswajać całego podręcznika, kiedy wybierasz się na Węgry, ponieważ większość zasad jest spójnych z tymi obowiązującymi w Polsce. Istnieje jednak też kilka różnic. Przygotowaliśmy dla ciebie listę najważniejszych reguł.
6

Węgierskie mandaty w ruchu drogowym

Załóżmy, że złamiesz na Węgrzech któryś z przepisów ruchu drogowego (np. źle zaparkujesz, przejedziesz na czerwonym świetle albo przekroczysz dozwoloną prędkość). Jak wygląda kwestia mandatów za tego typu wykroczenia? Doinformuj się tutaj w temacie minimalnych i maksymalnych wysokości mandatów, warunków płatności, i zdobądź odpowiedzi na inne pytania dotyczące grzywien w ruchu drogowym.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy