Bułgaria

  • 1Podróżujesz samochodem do Bułgarii?
  • 2Opłata i winieta drogowa
  • 3Do posiadania ze sobą w samochodzie
  • 4Tankowanie i ceny paliwa
  • 5Zasady ruchu drogowego
  • 6Kary za wykroczenia drogowe w Bułgarii
1

Podróżujesz samochodem do Bułgarii?

Bułgaria staje się coraz popularniejszym celem urlopowym. Wielu Polaków wybiera się do tego wschodnioeuropejskiego kraju na letni wypoczynek. Bułgaria zyskuje też na popularności jako cel zimowych wyjazdów sportowych, a także ze względu na relatywnie korzystne ceny. Jednym z najczęstszych sposobów podróżowania do Bułgarii jest podróżowanie samochodem.

Poland toll: who has to pay it Spanje?
Powiemy ci o wszystkim, o czym musisz wiedzieć planując wyjazd samochodem do Bułgarii. Na co powinieneś zwrócić uwagę, jak wygląda kwestia obowiązkowej winiety (którą możesz łatwo zakupić na naszej stronie), i co jeszcze powinieneś mieć ze sobą w samochodzie?

Ceny

Winieta tygodniowa Bułgaria
€15.95
Winieta miesięczna Bułgaria
€22.95
Winieta 3-miesięczna Bułgaria
€35.95
2

Opłata i winieta drogowa

Przejeżdżając przez Bułgarię, masz obowiązek uiszczenia opłat drogowych. Zarówno Bułgarzy, jak i odwiedzający z zagranicy muszą dokonywać opłat na terenie kraju. Możesz wyobrazić sobie tę opłatę jako podatek drogowy. Również na niektórych przejściach granicznych musisz przy wjeździe do Bułgarii uiścić opłatę drogową. Każdy kierowca w Bułgarii musi posiadać przy sobie winietę drogową, również obcokrajowcy. Od 2019 roku dostępna jest e-winieta w formie cyfrowej, która zastępuje wcześniejszą fizyczną winietę. Swoją e-winietę do Bułgarii możesz zakupić na tej stronie.
mautstrassen bulgarien

Wypełnij bułgarski obowiązek opłaty drogowej

ZAMÓW TERAZ
3

Do posiadania ze sobą w samochodzie

Podobnie jak w innych krajach, również w Bułgarii istnieje obowiązek posiadania w samochodzie lub w kamperze określonych przedmiotów. Najważniejsza jest winieta drogowa, ale powinieneś też mieć ze sobą kamizelkę bezpieczeństwa, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę pierwszej pomocy oraz gaśnicę.
Maut in Bulgarien: Vignette ist Pflicht

Przeczytaj więcej na temat przepisowego wyposażenia bezpieczeństwa.

4

Tankowanie i ceny paliwa

Podróżując samochodem, nie unikniesz tankowania. Większość rodzajów paliw znanych w Polsce jest również dostępnych w Bułgarii. Przedstawiamy do twojej dyspozycji listę najpopularniejszych paliw samochodowych wraz z informacją jak za nie zapłacisz.
Haben Sie Fragen zur Bulgarien Vignette?

Masz pytania dotyczące winiety do Bułgarii?

Chętnie ci pomożemy.

5

Zasady ruchu drogowego

Wiele zasad ruchu drogowego obowiązujących w Polsce, obowiązuje również w Bułgarii. Jednak istnieje też naturalnie kilka różnic. Na tej stronie przedstawiamy ci przegląd najważniejszych przepisów drogowych oraz różnic w zasadach ruchu drogowego w Bułgarii i w Polsce. Jedną z bułgarskich zasad jest to, że przy pomocy winiety drogowej (którą możesz zamówić tutaj) musisz zapłacić (obligatoryjny) podatek drogowy.
6

Kary za wykroczenia drogowe w Bułgarii

Tak samo jak w Polsce, również w Bułgarii zostaniesz ukarany grzywną za naruszenie przepisów drogowych. W przypadku przekroczenia prędkości musisz liczyć się z mandatem od 10 €, ale możesz też stracić prawo jazdy na okres do 3 miesięcy. Przejechałeś na czerwonym świetle? Wówczas musisz liczyć się z mandatem w wysokości 50 € lub wyższym. O innych faktach i mitach na temat kar za wykroczenia drogowe w Bułgarii przeczytasz tutaj.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy