Austria FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące austriackiej winiety.

Ogólne

Możesz zapłacić za pomocą Bancontact, karty kredytowej, Paypal, przycisku płatności.
Standardowa winieta (10-dniowa, 2-miesięczna lub roczna) obowiązuje na wszystkich autostradach w Austrii. Ponadto istnieją winiety na określone odcinki, takie jak niektóre drogi, tunele i mosty.
Tak, możesz wykorzystać nasz serwis do zakupu winiet na pojedyncze drogi płatne w Austrii.
Standardowa winieta jest ważna przez 10 dni, 2 miesiące lub przez rok.
Zawsze potrzebujesz w Austrii standardowej winiety. Oprócz tego na niektórych trasach wymagana jest specjalna winieta dla danego odcinka. Nie jesteś pewien, których odcinków potrzebujesz? Skontaktuj się z nami celem uzyskania porady.
W formularzu zamówienia na stronie AFISNAG wybierasz trasy, którymi chcesz przejechać, ilość przejazdów , i podajesz numer rejestracyjny swojego pojazdu. System rejestruje tablicę rejestracyjną, która jest elektronicznie odczytywana po dotarciu do punktu opłat. Barierka podnosi się wówczas automatycznie.

Jeśli przejeżdżasz daną drogą dwa razy, potrzebujesz dwóch winiet. Możemy zająć się tym procesem rejestracji za ciebie.
Tak, winieta jest obowiązkowa dla wszystkich przejazdów austriackimi autostradami. Od zeszłego roku obowiązkiem posiadania winiety został również objęty odcinek z Kufstein. Grzywny nie są niskie. Kupuj zatem każdorazowo winietę.
Przekazujemy ci do dyspozycji oficjalne winiety do Austrii. Robimy to bezpośrednio u Asfinag, w twoim imieniu. Możesz skorzystać z naszej usługi w przypadku winiety 10-dniowej, winiety 2-miesięcznej lub winiety rocznej. Dotyczy to winiet cyfrowych, które otrzymasz drogą mailową od Asfinag.
Nie, nie jest wymagane przepisami prawa, aby musieć posiadać winietę przy sobie w samochodzie. Na drogach płatnych warto mieć ze sobą winietę w postaci wydruku z pliku PDF. Jeśli bramka się nie otworzy, możesz zeskanować kod QR, i w ten sposób otworzyć bramkę.
W formularzu zamówienia na stronie ASFINAG wybierz pożądaną winietę, wprowadź numer rejestracyjny swojego pojazdu oraz okres czasu, w którym będziesz podróżować przez Austrię. Twój numer rejestracyjny zostanie zarejestrowany w centralnej bazie danych, i będziesz mógł bez problemów poruszać się po Austrii.

Możemy zająć się tym procesem w twoim imieniu.
Sprawdź, czy płatność się powiodła i spróbuj ponownie. Spróbuj zeskanować przy bramce kod QR na winiecie. Jeśli nadal nie będzie chciała się otworzyć, poproś o pomoc przez interkom.

Dostawa

Czas dostawy zależy od dnia oraz godziny złożenia zamówienia. Co do zasady, zamówienia są przetwarzane w ciągu kilku minut, między godziną 7.00 a 22.00, 7 dni w tygodniu. Na naszej stronie głównej oraz w formularzu zamówienia znajdziesz aktualny czas, w którym zamówienie zostanie przetworzone.
Zależy to od pory dnia. Jeśli złożysz zamówienie przed godziną 22.00, winieta zawsze zostanie dostarczona jeszcze tego samego dnia.
Wyślij do nas niezwłocznie maila z numerem zamówienia, który otrzymałeś od nas po dokonaniu zapłaty (np. #201). Skontaktujemy się wówczas z tobą tak szybko, jak to możliwe, i zadbamy o to, abyś otrzymał winietę.
Nein, Sie werden die Vignette nicht per Post erhalten. Sie erhalten sie per E-Mail von der Asfinag. Nie, nie otrzymasz winiety pocztą. Otrzymasz ją drogą mailową od Asfinag.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy