Niemcy FAQ

OGÓLNE

W prawie każdym niemieckim mieście potrzebujesz winiety ekologicznej. Miasta takie jak Aachen, Düsseldorf, Hamburg, Monachium i Kolonia wszystkie wprowadziły strefę ekologiczną, w której taka winieta jest obowiązkowa. Jeśli masz wątpliwości, rzuć okiem na tą stronę.

ALLGEMEIN

Każdy, kto nie ma winiety, musi liczyć się z grzywną wynoszącą € 80. W ostatnich latach kontrole zostały zaostrzone, i również na zagraniczne pojazdy nakładane są grzywny.

OGÓLNE

Na podstawie świadectwa rejestracji pojazdu ustalamy, której plakietki ekologicznej potrzebujesz. Większość samochodów otrzymuje zieloną plakietkę. Poniższy przewodnik zapewni ci punkt odniesienia:
Plakietka jest powiązana z twoją tablicą rejestracyjną, a więc jest ważna bezterminowo. Jeśli natomiast plakietka jest już nieczytelna, musisz zakupić nową.
Jeśli pozostajesz poza strefami ekologicznymi, nie potrzebujesz też plakietki ekologicznej. Jeśli wjeżdżasz samochodem do tych stref, zawsze potrzebujesz plakietki ekologicznej. Dla następujących rodzajów pojazdów plakietka nie jest wymagana:
Celem plakietki ekologicznej jest polepszenie jakości powietrza w centrach niemieckich miast. Przy pomocy plakietek można zapobiegać wjeżdżaniu do miasta określonych, szkodliwych dla środowiska pojazdów.

DOSTAWA

Winieta kosztuje 90 PLN, wraz z wysyłką.
Jeśli zamówiłeś swoją plakietkę przed godziną 17, zostanie ona wysłana jeszcze tego samego dnia. W zależności od szybkości działania poczty, otrzymasz swoją plakietkę w przeciągu 24 godzin.
Możesz zapłacić z P24, PayPal lub kartą kredytową.
0
Ihren Warenkorb
Razem: €0
Do kasy